Nasza rada: drenaż limfatyczny twarzy

Ten rodzaj masażu dzięki odnowieniu przepływu limfy powstrzymuje degenerację tkanek i śmierć komórek.  Jego bezpośrednie działanie miejscowe powoduje zaróżowienie skóry, pobudzenie krążenia i rozszerzenie naczyń krwionośnych. Powoduje to lepsze dotlenienie tkanek. Mechanizm drażnienia górnych warstw skóry pobudza je do odnowy, wzmacnia i uelastycznia skórę, co przeciwdziała tworzeniu się zmarszczek.

Drenaż limfatyczny twarzy i jej okolic jest łagodnym i relaksującym w odczuciach zabiegiem, który głęboko i pozytywnie wpływa na cały organizm. Ruchy odbywają się zgodnie z przepływem limfy. Fizjologiczny jej przepływ wymaga wolnego, lecz stanowczego tempa masażu, unikając nadmiernego rozgrzania tkanek. Większość  naczyń, na które zabieg ma wpływ znajduje się tuż pod skórą, dlatego drenaż jest wykonywany z umiarkowaną siłą.

Zabieg drenażu limfatycznego polega na delikatnych, powolnych ruchach rąk terapeuty od obojczyków aż po czubek głowy. Pomaga on pozbyć się problemów z zatokami, opuchlizną okolic oczu i innych części twarzy. Zdecydowanie poprawia kondycję skóry.

ache-19005_1280