Kinesiology Taping

Wykorzystuje procesy naturalnego samoleczenia organizmu, dzięki wykorzystaniu aplikacji niezwykle elastycznego plastra, która zwiększa przepływ limfy niczym drenaż limfatyczny za sprawą delikatnego podciągania skóry przez plaster. Ma on grubość, ciężar właściwy i rozciągliwości zbliżoną do ludzkiej skóry.

Aplikacja tego niezwykłego ze względu na swoje pofałdowanie plastra zwiększa przestrzeń między skórą właściwą a powięzią, co stymuluje mikrokrążenie chłonki. Jego wyjątkowe właściwości pozwalają na otwieranie podskórnych szlaków limfatycznych i prowadzenie limfy we właściwym kierunku drenażowym, obniżając w ten sposób opuchliznę kończyny górnej. Działanie plastra jest uwiecznione jeszcze 3-5 dni po jego zdjęciu z drenowanego obszaru.

Kinesiology taping zmniejsza także ból i nienaturalne odczucia skóry przez uaktywnienie endogennego procesu znieczulenia. W procesie zdrowienia występuje normalizacja napięcia mięśniowego i powięziowego, korekcja ułożenia powięzi co skutkuje poprawą priopriocepcji.

Korekcja drenażowa jest aplikowana w kształcie wachlarza o napięciu ogonów 0‑15%, bez napięcia na bazie, co powoduje zwiększenie przestrzeni między powięziowych, ułatwia tworzenie szlaków dla przepływu chłonki i zmniejsza obrzęk. Czas działania plastra po zaaplikowaniu go na skórę to 24 godziny na dobę.

 Sukces w zastosowaniu kinesiology tapingu zależy od dokładnej oceny pacjenta i właściwej techniki naklejenia plastra. Sposób w jaki taśma została nałożona należy do krytycznych punktów w zastosowaniu metody.